Chladič CPU: Vodnika alebo klasiku ?

Vše co nevíš, ptej se.
Uživatelský avatar
Gusko
Headmaster
Headmaster
Příspěvky: 281

Re: Chladič CPU: Vodnika alebo klasiku ?

Příspěvek#11 » 21 bře 2016 18:09

Ahojte všichni, *hoj*
Já bych naopak vodní chlazení moc nedoporučil :(
Chtěl jsem vyzkoušet něco nového.

Mám procesor Intel Core i7 6700K a koupil jsem si Cooler Master Nepton 240M, který stál 3100Kč, a docela mě mrzí investované peníze, protože to občas vydává divné zvuky, které ale slyším jen pokud nic nepřehrávám takže se to dá snést, to za prve, a za druhé chladící výkon je sice skvělý ale ten samý zvládne i chladič o polovinu levnější, a to sice teploty do max. 67 stupňů při hraní Advanced Warfare. ;(
http://www.sdilej.eu/pics/e74a0d7344d20 ... 505523.PNG
A to jsem ho vůbec nenataktoval, běží na základní frekvenci 4 Ghz, si neumím představit co by dělal na 4,7 Ghz :D

Smutnější je, že můj předchozí chladič, Cooler Master Hyper 212+ EVO , který stál 1000Kč, jel na max. teploty 68 stupňů. ;(

Shrnul bych to asi tak, že vodníka si koupí člověk, který má na vyhazování. Víckrát bych do něj nešel, ale alespoň že chladí na výbornou.
S pozdravem Makredion *hoj*
Tady bych nesrovnaval Intel a AMD... Intely muuzes klidne smazit kolem 80 permanentne a chlazeni vzduchem je pri takovem rozdilu teplot v pohode. Zatimco AMD sou do 60 stupnu coz vzduch stiha enem do urciteho vykonu. Prumerne AMD by se s chladicem co Intel dodava spolu s CPU, upeklo behem par minut zateze ale stejne vykonnej intal proste vyhuli na 80-90 stupnu kde to chladi efektivnej i pri mensim vykonu chladice.
Receno jinak, AMDckari at si kupuji hastrmany, ja sedim na vzduchu :)
Obrázek
Headmaster
Survival & sandbox games
gusko@taurigaming.cz

Uživatelský avatar
Ha3x
Former admin
Former admin
Příspěvky: 963

Re: Chladič CPU: Vodnika alebo klasiku ?

Příspěvek#12 » 21 bře 2016 23:12

AMD FX-8350 má 125W
Intel i7 6700K má 91W

A moja teplota je 54C v max. a na radiátore mam iba jeden ventilátor, ktorý ide na 1350. Ak by som mal 2 ventilátory tak určite mám teplotu cca. 42C

Ale vieš čo makrela, ty si divnej :D

Tento to dal až na -20C (core) :D
Obrázek
+ Senior admin
+ Redaktor Web/FB

Uživatelský avatar
Makredion
Former admin
Former admin
Příspěvky: 118

Re: Chladič CPU: Vodnika alebo klasiku ?

Příspěvek#13 » 22 bře 2016 17:30

Myslet si to můžeš Kozle, ale já jen říkám fakty, že je to akorát luxusní lakýrka, ale výsledek je stejný jako u větroňů ty ******** jeden :D

//edit Ha3x: Chovaj sa slušne

Uživatelský avatar
Ha3x
Former admin
Former admin
Příspěvky: 963

Re: Chladič CPU: Vodnika alebo klasiku ?

Příspěvek#14 » 22 bře 2016 22:10

Výsledok som už dostal tak nemáme sa tu o čom baviť.
LOCK
Obrázek
+ Senior admin
+ Redaktor Web/FB

Zpět na „PC poradna“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host