Chladič CPU: Vodnika alebo klasiku ?

Vše co nevíš, ptej se.
Uživatelský avatar
Ha3x
Former admin
Former admin
Příspěvky: 963

Chladič CPU: Vodnika alebo klasiku ?

Příspěvek#1 » 07 úno 2016 10:49

Nazdar. Mám CPU AMD FX-8350 a teplota sa mi pohybovala okolo 69°C pred 2 mesiacmi v starej skrinke. Teraz mám novu skrinku tak som menil aj pastu a teplota sa pohybuje okolo 65°C (Samozrejme v záťaži).

Momentálne mám chladič CoolerMaster Hyper TX3 EVO a uvažujem o niečom silnejšom aby teplota bola pod 60°C, ale neviem sa rozhodnuť, či klasiku alebo vodu.
Ale keby som zobral vodne chladenie tak nechcem dopadnúť jak tento borec :D


Klasiku by som zobral toto (+ nocta vetraky):
http://www.cnews.cz/recenze/najefektivn ... 140-rev-bw

A vodníka ešte neviem, a neviem či mám ho kupovať.

Poradte :ha3x:
Obrázek
+ Senior admin
+ Redaktor Web/FB

Uživatelský avatar
Atimaster
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1660
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladič CPU: Vodnika alebo klasiku ?

Příspěvek#2 » 07 úno 2016 20:24

Tady máš moji aktuální teplotu při velikém taktu a chlazeno Corsair H80, teď jsem ti to od screenoval, tak zkus hádat, co je lepší :)

Obrázek

Uživatelský avatar
Ha3x
Former admin
Former admin
Příspěvky: 963

Re: Chladič CPU: Vodnika alebo klasiku ?

Příspěvek#3 » 11 úno 2016 19:36

No bez záťaže je to dobra teplota. JA mam dajak 30-40°C

No uvidime, skúsim niečo nove, noo dúfam že to bude poriadku. Samozrejme bude to vodnik od corsair á nechajte sa prekvapiť. Potom dam screen :ha3x:
Obrázek
+ Senior admin
+ Redaktor Web/FB

Uživatelský avatar
Ha3x
Former admin
Former admin
Příspěvky: 963

Re: Chladič CPU: Vodnika alebo klasiku ?

Příspěvek#4 » 17 úno 2016 16:36

Obrázek

No tak som si kúpil vodníka keď už mam tu skriňu (Fractal Design - Define R5 BE) ale mal som problém to tam vopchať. A to som čakal že pohode to tam pôjde. "240mm +/- iba pre info.
Dal som iba jeden obrázok. Ďalšie dám sem

Jo a teplota je ok :) v max zátaži na 45-47C
A v normál takto:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
+ Senior admin
+ Redaktor Web/FB

Uživatelský avatar
Atimaster
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1660
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladič CPU: Vodnika alebo klasiku ?

Příspěvek#5 » 17 úno 2016 17:35

Já mám jednoslotový a stačí. Bedna mi ani nepodporuje vzadu dva sloty na odvětrání, jen jeden

Uživatelský avatar
Mr.Infro
Former admin
Former admin
Příspěvky: 409

Re: Chladič CPU: Vodnika alebo klasiku ?

Příspěvek#6 » 18 úno 2016 08:38

Na allinone chladiče bacha, všude po netu se pohybujou zkušenosti jak se lidem vylily a úpodobně. Já si osobně myslím že vodník je akorát vymoženost, dokud si ho nepostavíš sám. Jinak ati nemůžeš říct že máš ostrý přetaktování, velké přetaktování je když to zvedneš o 50 procent a vejš. to co ti dělá deska nebo systém sám neni velké přetaktování :D

Uživatelský avatar
Mr.Infro
Former admin
Former admin
Příspěvky: 409

Re: Chladič CPU: Vodnika alebo klasiku ?

Příspěvek#7 » 18 úno 2016 08:39

A hlavně, kdyby sme měli procesory místo ústředního topení tak nepotřebujeme vodníka :D

Uživatelský avatar
Ha3x
Former admin
Former admin
Příspěvky: 963

Re: Chladič CPU: Vodnika alebo klasiku ?

Příspěvek#8 » 18 úno 2016 09:50

Na allinone chladiče bacha, všude po netu se pohybujou zkušenosti jak se lidem vylily a úpodobně. Já si osobně myslím že vodník je akorát vymoženost, dokud si ho nepostavíš sám. Jinak ati nemůžeš říct že máš ostrý přetaktování, velké přetaktování je když to zvedneš o 50 procent a vejš. to co ti dělá deska nebo systém sám neni velké přetaktování :D
Preto som dal prve video, kde jeden to popisuje čo sa mu stalo.
Obrázek
+ Senior admin
+ Redaktor Web/FB

Uživatelský avatar
Atimaster
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1660
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladič CPU: Vodnika alebo klasiku ?

Příspěvek#9 » 18 úno 2016 11:23

Nepsal jsem ze mam ostré pretaktovani a už vůbec natankuju deskou :-D, Při zátěži mi cpu jede na 5.1 GHZ, což si myslím že základu 4 GHZ je vcelku dost a nemusím poslouchat rvani větráku :-) A topit nemusím, to je pravda. Pc vytopi pracovnu jako nic :-)

Uživatelský avatar
Makredion
Former admin
Former admin
Příspěvky: 118

Re: Chladič CPU: Vodnika alebo klasiku ?

Příspěvek#10 » 21 bře 2016 00:35

Ahojte všichni, *hoj*
Já bych naopak vodní chlazení moc nedoporučil :(
Chtěl jsem vyzkoušet něco nového.

Mám procesor Intel Core i7 6700K a koupil jsem si Cooler Master Nepton 240M, který stál 3100Kč, a docela mě mrzí investované peníze, protože to občas vydává divné zvuky, které ale slyším jen pokud nic nepřehrávám takže se to dá snést, to za prve, a za druhé chladící výkon je sice skvělý ale ten samý zvládne i chladič o polovinu levnější, a to sice teploty do max. 67 stupňů při hraní Advanced Warfare. ;(
http://www.sdilej.eu/pics/e74a0d7344d20 ... 505523.PNG
A to jsem ho vůbec nenataktoval, běží na základní frekvenci 4 Ghz, si neumím představit co by dělal na 4,7 Ghz :D

Smutnější je, že můj předchozí chladič, Cooler Master Hyper 212+ EVO , který stál 1000Kč, jel na max. teploty 68 stupňů. ;(

Shrnul bych to asi tak, že vodníka si koupí člověk, který má na vyhazování. Víckrát bych do něj nešel, ale alespoň že chladí na výbornou.
S pozdravem Makredion *hoj*

Zpět na „PC poradna“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti

cron