asus k50ij

Vše co nevíš, ptej se.
Uživatelský avatar
totijapovim
Former admin
Former admin
Příspěvky: 268

asus k50ij

Příspěvek#1 » 15 črc 2015 22:45

zdarec panstvo ,dostal sa mi do ruk notas asus k50ij ,ktory udajne po update biosu prestal reagovat celkom.bolo mi povedane ,ze kontrola suboru s biosom prebehla uspesne takisto prepisanie a ukoncene hlaskou ze sa restartuje automaticky ..restart neprebehol ako som sa dozvedel ,notas zamrzol ,po odpojeni nabijacky sa vypol a odvtedy nereaguje na nic.skusil som vybrat baterku ,zapojit len na nabijacku,vytiahnut cmos baterku a nechat ju cez noc vonku ale vobec nic...da sa nejak ozivit resp flashnut nizsi bios aj ked sa neda zapnut ? alebo aspon nejaka rada na sprevadzkovanie ....velka vdaka za pripadnu pomoc

Uživatelský avatar
Ha3x
Former admin
Former admin
Příspěvky: 963

Re: asus k50ij

Příspěvek#2 » 15 črc 2015 23:15

Skus to reštartovať CMOS, neviem jak to ma NB ale tiež musí mať bateriu :D ... buď baterka (vybereš a zas ju tam daš) alebo prehodiš pin
Obrázek pin to myslím to modré na obrázku
Obrázek
+ Senior admin
+ Redaktor Web/FB

Uživatelský avatar
totijapovim
Former admin
Former admin
Příspěvky: 268

Re: asus k50ij

Příspěvek#3 » 15 črc 2015 23:18

Ha3x viem co je pin ale vedla baterky na notase som pin na reset nenasiel...a ako som pisal baterka bola vonku celu noc..nie len ta velka ale aj mala

Uživatelský avatar
Ha3x
Former admin
Former admin
Příspěvky: 963

Re: asus k50ij

Příspěvek#4 » 15 črc 2015 23:20

Tak potom do koša... lebo inak sa to neda. Aspon podla toho čo som zistil už velmi velmi davno
Obrázek
+ Senior admin
+ Redaktor Web/FB

Uživatelský avatar
totijapovim
Former admin
Former admin
Příspěvky: 268

Re: asus k50ij

Příspěvek#5 » 15 črc 2015 23:33

ja som sa len spytal ci nahodou niekto nevie a do kosa to hodit nemozem ,nie je to moje :D

Uživatelský avatar
Atimaster
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1660
Kontaktovat uživatele:

Re: asus k50ij

Příspěvek#6 » 15 črc 2015 23:58

Pokuď update biosu neproběhl celý a tak jak má, tak to je konec, buďto flashnout nový bios, nebo celou stonožku vyměnit. S tím už nic nenadělá, Bios je základní systém. Flash biosu se dělá jen když je opravdu nutnost, vždy je to risk, hop, nebo trop.

Uživatelský avatar
totijapovim
Former admin
Former admin
Příspěvky: 268

Re: asus k50ij

Příspěvek#7 » 16 črc 2015 00:18

takto ,update vraj prebehol bez chyby a zamrzlo to az ked na obrazovke napisalo ze sa restartuje a odvtedy koniec

EDIT: flashnut na novo by bolo fajn ale nereaguje na nic ten notebook...tym padom ho v mrtvom stave neflashnem nijak

Uživatelský avatar
Atimaster
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1660
Kontaktovat uživatele:

Re: asus k50ij

Příspěvek#8 » 16 črc 2015 00:36

Kompletní flash znamená i restart, po restartu se aktivuje nový bios. Flashnout znovu jsem nemyslel z toho noťasu, to ti musí někdo udělat, kdo má flashovací zařízení, vytáhne čip a flashne přímo, pak ho vrátí do ntb. Raději na aukru sežeň nefunkční noťas se stejným biosem a jen vymeň čip. Už jsem to tak dělal několikrát. Pak to stojí do pětikila.

Uživatelský avatar
totijapovim
Former admin
Former admin
Příspěvky: 268

Re: asus k50ij

Příspěvek#9 » 16 črc 2015 09:44

cip nevytiahnem je napevno ale niekde na nete som nasiel typka co flashuje bios aj na pockanie...nic kazdopadne vdaka za nazor a mozme lock

Zpět na „PC poradna“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti